Türkiye’nin en deneyimli Veri Kurtarma merkezlerinden biriyiz.

0312 431 01 44

Lütfen Dikkat Verileriniz mi Kayboldu? Ne mi yapmalısınız?

Hemen Öğrenin

Sıkça Sorulan Sorular

Semih Y.

Soru : Merhaba veri kaybı yaşamamak için hangi marka disk almamız gerek ?


Cevap : Merkezimize bütün marka diskler veri kurtarma için gelmektedir. Veri kaybı yaşamamak için birden fazla yere yedek almak gerekir. 

Hüseyin E.

Soru : Düşmüş  harddiskten veri kurtarılabilir mi ?


Cevap : Evet kurtarılabilir. Fakat düşme sonrası yapılacak işlemlere bağlıdır. Kesinlikle çalıştırmadan bir veri kurtarma merkezine götürülmelidir.

Oktay Ş.

Soru : Format atılan bilgisayardan veri kurtarma yapılabilir mi ?


Cevap : Profesyonel lisanslı yazılımlar ile bilgilerinize tekrar ulaşabilirsiniz. 

Kenan Ç.

Soru : Verilerim silindi  nasıl kurtarabilirim


Cevap : Silinen verileriniz profesyonel olarak yapılacak işlemler sonucu geri gelmektedir. Lisanslı yazılımlar kullanarak verilerinizi veri getirmekteyiz.

Selim Ü.

Soru : Server cihazlardan veri kurtarma işlemlerinde başarı oranınız nedir ?


Cevap : Kurduğumuz profesyonel laboratuvar ortamında her model Server cihazlardan %100 oranında başarı sağlamaktayız. Bu başarı oranını yakalamak için kurcalanmadan diskleri gelmesi gerekmektedir.

Satı Ç.

Soru : KART MAKİNADAN ÇIKARILDIKTAN SONRA NE MAKİNAYI NEDE BİLGİSAYARLARI TANIMIYOR ÇEKİLEN DÜĞÜN FOTOLARINI KURTARAMADIK HİÇ BİR ŞEKİLDE KARTTAKİ VERİLERE ULAŞAMIYORUZ FORMAT DAHİ ATILMIYOR.


Cevap : Bu tür arızalı medyalar ücretsiz analizden geçmektedir. Analiz durumuna göre size daha ayrıntılı bilgi vermekteyiz. Daha önce bu şekilde sorun yaşanan medyalardan veri kurtarma işlemleri başarılı olarak yapılmış ve teslim edilmiştir.

Ozan K.

Soru : Flash diskimdeki resimleri geri getiremiyorum. Sanırım başkaları tarafından virüslü bilgisayara takılmış ve tekrar flash diski okuttuğumda verilerimin yüzde 80 i  kaybolmuş. Bunun maliyeti ve garantisi ne kadardır ? Not: Basit bir recover disk programı yükledim. O programla geri getirmeye çalıştım ama bir kaç yüz müzik parçaları dışında geri gelmedi. Tüm resimlerim olduğu gibi kayıp


Cevap : Bilgileriniz profesyonel bir çalışma sonrası geri gelebilir. Veri kaybı yaşamamak için basit programlar ile kurcalama yapmamak gerekir. Bilgilerin tamamına ulaşma durumumuz vardır. Analiz işlemimiz ücretsizdir.

Mehmet A.

Soru : 1 TB WD markalı HDD içine bilgisayar yedekleme imajı alma sırasında yanlışlıkla "diski biçimlendir" seçilmiştir. Bunun üzerine veriler silinmiştir, yedekleme işlemi de tam olarak sonlandirilmadan işlem durdurulmuştur. Bu şartlar altında veri kurtarma sağlanabilir mi? Ücreti ne kadardır?


Cevap : Yapılan işlemlerden sonra diski kontrol etmemiz gerekmektedir. Ne kadar ücret ve süreç alacağı yapılacak analiz sonucunda belli olacaktır. Profesyonel laboratuvar ortamında yapılan işlemlerde verilerine ulaşma şansımız vardır.

Emel K.

Soru : Laptobumu çalısırken hızlıca kapattımdan dolayı hardiskimdeki foto.lara ulaşamıyorum kurtarılması mümkünmü ?


Cevap : Bu tür arıza yapmış disklerden veriler kurtarılabilir. Fakat bu gerçekleştirilecek işlemlerin profesyonel cihazlar ile bu konuda uzaman kişiler tarafında yapılması gerekmektedir. bu konuda size yardımcı olmaktayız.

Mutluhan Ç.

Soru : Flash diskimi bilgisayarıma taktığım zaman "aygıt sürücüsü yüklendi aygıtınız kullanıma hazır" demesine rağmen "Lütfen çıkarılabilir disk (I) içine bir disk yerlestirin" hatası ile karşılaşıyorum.


Cevap : Sıkça rastlanılan bu tür sorunlu flash disklerden verilerinizi kurtarabiliyoruz. Kart kısmını okutarak bilgilerinize ulaşılabilir. 

Levent A.

Soru : 3,5" PACKARD BELL 500 GB harddiskim var, bilgisayara bağlı iken düşürdüm ve kafa arızası meydana geldi, vurma sesi alıyorum, 1-2 dakika sonra elektiriği otomatik kesiyor.


Cevap : Düşme sonucu disk üzerinde sorunlar oluşabilir. Bu sorunları laboratuvar ortamında yaptığımız profesyonel işlemler sonucu çözerek verilerinize ulaşabiliyoruz. Düşen diskler tekrardan çalıştırılmaya zorlanmamalıdır.

Ali Ö.

Soru :

Bu mesajı artvin ili arhavi ilçesinden yazıyorum.ekmek fırınımızda kullandığımız Seagate marka Barracuda 7200.7 80 Gbytes ve model :ST380011A HDD 'si bilgisayar tanımıyor.Gösterdiğimiz bilgisayarcılar HDD nin mekanik arızası olduğunu (kafa ses yapıyor)söylediler.
kullanılan program xp dir.hdd nin içinde fkm(fırın proğramı) var. yedeklerde  D'nin içinde, böyle bir sorunumuz var, bu sorun giderilebilir mi


Cevap : Arıza durumuna göre yapılacak işlemler vardır. Ücretsiz analiz yaparak size yardımcı olabiliriz. Arızalı disklerdeki dataları başarılı olarak kurtarıp teslim ediyoruz.

Müşerref A.

Soru : Çok önemli bir videoyu telefondan aldım sanarak telefona format attım video şimdi silindibana yardımcı olurmusunuz


Cevap : Cep telefonlarda veriler normal medyalara göre daha zordur. Analiz yaptıktan sonra size bilgi veriyoruz. Bu tür işlemlerde başarılı ve başarısız işlemlerde olmuştur.

Gül Ö.

Soru : kapattığım telefonum(iphone 5) tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı ve telefoncuya götürdüm.telefonu içindeki tüm veriler gitmiş şekilde teslim ettiler.kurtarılamadığını söylediler.


Cevap : Bu gibi sıkıntılarda telefoncu yerine veri kurtarma işlemi yapan yerler ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Fabrika ayarını geri yüklemek verilerin tamamen gitmesine sebep olmaktadır. Bu tür sorunları yaşamamak için belli aralıklar ile yedekleme almanızı tavsiye ederiz.

Mustafa Ö.

Soru : Laptopumda takili olan hard diskim bir anda sorun yaratti. Verilerimi kaybettim.


Cevap : Bu tür sorun olan harddiskleri ücretsiz olarak analiz işlemi yapıyoruz. Bu işlem sonrasında arıza durumu ve yapılacak işlemlere göre size kurtarılma durumu, fiyat ve süreç ile ilgili bilgi veriyoruz.

Bayındır 1 Sokak 22/8 Kızılay Çankaya/Ankara