Türkiye’nin en deneyimli Veri Kurtarma merkezlerinden biriyiz.

0312 431 01 44

Lütfen Dikkat Verileriniz mi Kayboldu? Ne mi yapmalısınız?

Hemen Öğrenin

Data Kurtarma

Şahsınız için veya firmanız için önem taşıyan datalarınızı yedeklediğiniz disklerde sorun yaşanabilmektedir. Bu sorunları yazılımsal veya fiziksel olarak iki gruba ayırabiliriz. Gelişmiş cihazlar ile laboratuvar ortamında bu tür sorunlu disklerdeki dataları kurtarabilmekteyiz. Kayıpsız data kurtarma yapabilmek için cihazın kurcalanmadan bize gelmesi gerekmektedir. Data kayıpları sorun halinde değil sonraki yapılan amatör işlemler sonucu meydana gelmektedir. 

Yazılımsal İşlemler: Format Atma, biçimlendirme, çöp kutusundan silme, silme ve benzeri durumlarda data kurtarma işlemleri yapılmaktadır. Bu tarz sorunlarda bir çok yanlış işlem yapılmaktadır. Kesinlikle üzerine veri veya program yüklenmemelidir. Üzerine yazılan bozuk veya eksik bilgi istenen dataların bozuk çıkmasına sebep olmaktadır. Data kaybı olmaması için profesyonel destek almalısınız. Bu destek her bilgisayar firmasından alınmamalıdır.  Data kurtarma işlerinde uzmanlaşmış firmaları tercih etmelisiniz. Biz size bu desteği sağlamaktayız. İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Fiziksel Problemli işlemler: Mekanik sorunlu diskler, düşen diskler, fazla voltajdan kartları yanan diskler, diskin darbe alması, iç kısmından ses gelme ve benzeri durumlarda disklere fiziksel problemli cihazlardır. Bu tür sorunlarda yapılması gereken işlemler çok önemlidir. Kesinlikle laboratuvar ortamı olmayan yerlerde açılmaması gerekmektedir. Sıkça yaşanan sorunların başında tanıdık bir bilgisayarcıya götürülmesi ve kurcalanmasıdır. Bu durumda gelen diskler genelde olumsuz veya çok yüksek maliyetli işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Modern cihazlar ile oluşturduğumuz laboratuvarımızda bu tarz sorunlu medyalardan data kurtarma yapmaktayız. İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


REFERANSLAR

Bayındır 1 Sokak 22/8 Kızılay Çankaya/Ankara